Pro děti

Rozhodli jsme se ještě více času a prostoru na stěně vyhradit dětem. Na stěně najdete více lehčích cest, pro nejmenší přibývají i zajímavé struktury/chyty ve tvaru zvířátek. Pro děti nabízíme aktuálně tyto aktivity: 

 

Letní příměstské tábory.

Ty probíhají vždy formou týdenního turnusu od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin. Děti pod vedením školených lezeckých instruktorů podnikají celodenní horolezecké výlety do skal a celodenní plavbu v raftech po řece Ohři. Ve zbývajícím čase střídavě procvičují lezecké dovednosti na vnitřní lezecké stěně a hrají venkovní sportovní hry. Součástí táboru je i cyklovýlet a návštěva botanické zahrady v Bečově. Celým týdnem děti provází celotáborová hra. Děti sbírají za jednotlivé úkoly/hry body. Poslední den se děti zúčastní závodů – lezeckého víceboje. Pro vítěze (nejen) jsou připraveny ceny (trička, lezecké vybavení). Veškeré aktivity jsou vybírány tak, aby zábavnou formou rozvíjely fyzické schopnosti dětí s ohledem na ochranu přírody a životní krédo fair-play.

 

Lezecké kroužky pro děti a mládež

Od pondělí do čtvrtka během celého školního roku probíhají na stěně kroužky pro děti a mládež. Kroužky jsou zaměřeny na rozvoj pohybových dovedností dětí a správný tělesný růst herní formou, s prvky gymnastiky, míčových her a zdravotního posilování posturálního svalstva. Jedná se o 90-ti minutové kroužky, max. 12 dětí na 1 kroužek. Pro menší děti (5 – 8 let) jsou otevřeny i 60-ti minutové kroužky, kde je ještě větší důraz kladen na zábavu dětí spojenou s radostí z pohybu.

 

Závody pro děti a mládež

S kroužky úzce souvisí i pořádání závodů pro děti a mládež v lezení. Závody jsou určené pro širokou žákovskou veřejnost (tj. pro pravidelné návštěvníky stěny a lezeckých kroužků, absolventy příměstských táborů nebo i úplné začátečníky). Závodů se účastní i děti z mimo-karlovarského regionu. To umožní našim závodníkům porovnat svoji výkonnost s ostatními lezci.

 

Narozeninové oslavy

Děti u nás mohou rovněž oslavit narozeniny. Děti 1,5 – 2h lezou, mohou vyzkoušet i provazový žebřík nebo houpačku, vždy podle momentální nálady a možností, samozřejmě vše pod dohledem našich instruktorů. Rodiče mezitím mohou v klidu slavit na baru, kde se k nim poté přidají i děti. Cena je 100 Kč/dítě při více než 10 dětech, při menším počtu 120 Kč/dítě. V ceně je zahrnut vstup na stěnu, půjčovna vybavení, instruktoři. Na oslavu si můžete přinést vlastní dort a občerstvení, případně ozdobit stůl pro oslavence J.

 

Víkendové lezecké akce

 

Kromě pravidelných aktivit organizujeme i podzimní a jarní příměstské tábory pro děti (obdoba letních příměstských táborů během podzimních a jarních prázdnin) nebo nahodilé víkendové lezecké akce pro děti (i s rodiči) na skalách. Aktuální informace vám poskytneme na recepci, mailu nebo je najdete na našem facebooku, případně v novinkách.

 

Aktivity pro děti a mládež jsou realizovány za finanční podpory Karlovarského kraje a Statutárního města Karlovy Vary, za což velmi děkujeme.Kalendář

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
Přidat do kalendáře

Registrace do novinek

Důležité informace

Pokud si chcete u nás na stěně zalízt, měli byste se seznámit s provozním řádem. Další informace o bezpečnosti naleznete zde.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka Lezecké stěny

Virtuální prohlídka kavárny

Bazar lezeckých věcí

Připravili jsme pro Vás internetový bazar lezeckých věcí. pokud sháníte nebo chcete prodat, podejte si inzerát.

Navigace