Pro děti

Děti máme rádi a na stěně jsou vítány. Snažíme se stavět více lehkých cest, pro nejmenší přibývají i zajímavé struktury/chyty ve tvaru zvířátek. Pro děti nabízíme aktuálně tyto aktivity: 

Lezecké kroužky pro děti a mládež

Od pondělí do čtvrtka během celého školního roku probíhají na stěně kroužky pro děti a mládež. Kroužky jsou zaměřeny na rozvoj pohybových dovedností dětí a správný tělesný růst herní formou, s prvky gymnastiky, míčových her a zdravotního posilování posturálního svalstva. Jedná se o 90-ti minutové kroužky, max. 12 dětí na 1 kroužek. Pro menší děti (5 – 8 let) jsou otevřeny i 60-ti minutové kroužky, kde je ještě větší důraz kladen na zábavu dětí spojenou s radostí z pohybu.

více o kroučcích

Narozeninové oslavy

Děti u nás mohou rovněž oslavit narozeniny. Připraveny máme 3 základní balíčky kombinující lezení a hry, garantujeme, že děti budou spokojené a o oslavě si budou ještě dlouho povídat a vzpomínat na ni. A zatímco si děti budou užívat na stěně, rodiče můžou nerušeně slavit na baru. Na oslavu si můžete přinést vlastní dort a občerstvení.

více o narozeninových oslavach

Závody pro děti a mládež

S kroužky úzce souvisí i pořádání závodů pro děti a mládež v lezení. Závody jsou určené pro širokou žákovskou veřejnost (tj. pro pravidelné návštěvníky stěny a lezeckých kroužků, absolventy příměstských táborů nebo i úplné začátečníky). Závodů se účastní i děti z mimo-karlovarského regionu. To umožní našim závodníkům porovnat svoji výkonnost s ostatními lezci.

Letní příměstské tábory

Ty probíhají vždy formou týdenního turnusu od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin. Děti pod vedením školených lezeckých instruktorů podnikají celodenní horolezecké výlety do skal a celodenní plavbu v raftech po řece Ohři. Ve zbývajícím čase střídavě procvičují lezecké dovednosti na vnitřní lezecké stěně a hrají venkovní sportovní hry. Součástí táboru je i cyklovýlet a návštěva botanické zahrady a bioferraty v Bečově. Celým týdnem děti provází celotáborová hra. Děti sbírají za jednotlivé úkoly/hry body. Poslední den se děti zúčastní závodů – lezeckého víceboje. Pro vítěze (nejen) jsou připraveny ceny (trička, lezecké vybavení). Veškeré aktivity jsou vybírány tak, aby zábavnou formou rozvíjely fyzické schopnosti dětí s ohledem na ochranu přírody a životní krédo fair-play.

Víkendové lezecké akce

Kromě pravidelných aktivit organizujeme i podzimní a jarní příměstské tábory pro děti (obdoba letních příměstských táborů během podzimních a jarních prázdnin) nebo nahodilé víkendové lezecké akce pro děti (i s rodiči) na skalách. Poslední novinkou jsou „nocovky na stěně“, které zahrnují kromě tradičního lezení i zábavu, kino a další utužení kolektivu.

Bližší informace k dětským aktivitám poskytne Václav Krautštengl (739 731 202) nebo Vlaďka Krautštenglová (604 149 781) nebo pište na e-mail krouzky@kvstena.cz. Aktuální informace jsou k dispozici i na recepci nebo je najdete na našem facebooku, případně v novinkách.

Aktivity pro děti a mládež jsou realizovány za finanční podpory Karlovarského kraje, za což velmi děkujeme.

Otevírací doba

Po - Čt: 15.00 - 23.00

Pá: zavřeno

So, Ne: 10.00 - 23.00

Pátky trvale zavřeny (vyhrazeny pro oslavy narozenin, školy, dětské aktivity, teambuildingy apod.).

Kalendář

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Přidat do kalendáře

Registrace do novinek

Důležité informace

Pokud si chcete u nás na stěně zalízt, měli byste se seznámit s provozním řádem. Další informace o bezpečnosti naleznete zde.

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka Lezecké stěny

Virtuální prohlídka kavárny

Navigace